PŘÍPADOVÁ STUDIE VR A 3D-PROJEKTŮ

Případová studie

VR A 3D PROJEKTY

MOBILNÍ A WEBOVÉ APLIKACE, VIDEA, VIRTUÁLNÍ A ROZŠÍŘENÁ REALITA

Rozvoj technologií umožňuje používat čím dál sofistikovanější formy prezentace, ať už jde o mobilní zařízení, web nebo video. Vývoj aplikací ve 3D prostředí představuje stále větší podíl v oblasti promotion nebo vzdělávání.

Příběh

Vzdělávací projekty, které vznikaly v naší dílně, jsme od počátku doplňovali o 3D modely. Ovšem teprve před čtyřmi lety jsme náš tým rozšířili o 3D platformu. 3D modelování jsme přestali outsourcovat a vývoj 3D aplikací probíhá od začátku do konce přímo v Simoptu.

Jako stěžejní vývojové prostředí používáme herní engine Unity 3D a máme za sebou celou řadu úspěšných projektů, od 3D her, přes interaktivní vzdělávací aplikace až po stereoskopický film.

Trojrozměrné prostředí se velmi pozitivně osvědčilo především v oblasti vzdělávání, nebo v zábavně-vzdělávacích projektech. Do 3D jsme například převedli 40 křižovatek z testů autoškoly, aplikace 3D elektrárny vloží do rukou uživatelům interaktivní modely energetických zařízení, v infocentru PVK se návštěvníci mohou seznámit s funkcí několika typů vodních čerpadel nebo si každý na facebookovém Autodromu může otestovat, jaký vliv mají elektronické systémy na chování automobilu.

„Trojrozměrné virtuální modely, které si uživatelé mohou prohlížet v reálném čase doslova jakoby je drželi v ruce, mají zásadní význam pro pochopení funkčnosti bezpečnostních systémů.“ Ing. Jan Jirmus, manažer projektu Bezpečné cesty.cz

Smart City 3D

Vzdělávací aplikace

Aplikace „Smart City 3D“ vám prostřednictvím názorných 3D modelů představí zajímavý pohled do fungování moderního chytrého města. Druhá část aplikace Smart City 3D věnována chytrému domu a domácnosti jako základní stavební buňce města. Vybrané objekty představují základní přehled technologií a inteligentních zařízení, zabezpečujících bezproblémový, ekonomický a ekologický chod domácnosti a zvyšujících komfort a kvalitu žití jejích obyvatel.

Jaderné elektrárny 3D

Vzdělávací aplikace

Autodrom

Webová 3D hra na Facebooku

3D simulátor fyzikálních vlastností automobilu. Hra obsahuje pět testovacích drah, dvě závodní dráhy pro multiplayer soutěžení a kombinaci různých povrchů vozovky a počasí. Hráč může vypínat a zapínat elektronické bezpečnostní systémy vozu a sledovat tak rozdíl v jeho chování na vozovce.

DOTYKOVÉ VÝUKOVÉ MODELY

Animované interaktivní 3D modely si mohou prohlížet návštěvníci na dotykových obrazovkách v Muzeu pražského vodárenství PVK a dozvědět se podrobnosti o fungování jednotlivých čerpacích zařízeních.

Modely jsou součástí expozice Muzea pražského vodárenství.

3D ELEKTRÁRNY pro tablety

Interaktivní 3D aplikace pro všechny, koho zajímá fyzika a energetika

Aplikace zatím představuje dvě oblasti výroby elektrické energie - Uhelnou elektrárnu Ledvice a Vodní elektrárnu Štěchovice. Všechny scény jsou plně trojrozměrné a podrobně představují jednotlivá energetická zařízení.

STEREOSKOPICKÝ FILM

VYŘAZOVÁNÍ JADERNÉ ELEKTRÁRNY A1

Film byl natáčen a sestřihán stereoskopickou technikou pro aktivní 3D brýle. Film se promítá v informačním centru Slovenských elektrární v Jaslovských Bohunicích.