Weby a E-shopy

Weby & Eshopy

Kompletní vývoj internetových projektů od počátečních analýz, návrhu grafiky, programování, optimalizace, až po spuštění a následnou podporu a rozvoj.

Mouse scroll
Virtuální a rozšířená realita

Virtuální a rozšířená realita

Virtuální a rozšířená realita

Virtuální a rozšířená realita je nejmodernějším nástrojem ve vzdělávání a poznávání složitých technologií.

Realizujeme vzdělávací hry, např. VR hra Hučák, VR chodec, … a projekty představující technologické celky a zařízení (více v referencích níže).

Rozšířená realita umožňuje navíc prolínání informací z virtuální reality do reálného prostředí. Můžete tak nahlédnout dovnitř zařízení a pochopit jejich fungování, naučit ovládat dané zařízení, nebo jen zobrazit doplňkové digitální informace k fyzickému objektu nebo obrázku.

Projekty virtuální reality vytváříme pro headsety spojené s počítačem (např. HTC Vive), samostatné brýle pro virtuální realitu (např. Oculus Quest) a současné chytré mobilní telefony s 3D brýlemi (např. cardboard).

HTC Vive
Oculus
Samsung VR
Cardboard

Možnosti virtuální reality

Interaktivní prohlídky – prohlídky reálných i neexistujících prostorů ve virtuálním světě s možností interakce
360° video a fotografie – virtuální prohlídky s možností interakce
Vzdělávací projekty – výuka ve VR, simulace prostředí a scénářů pro výuku a školení zaměstnanců
Interaktivní prezentace pro výstavy a konference
Marketing – prezentace výrobků a služeb v atraktivním prostředí

Výběr z realizovaných projektů

VR HRA HUČÁK, ČEZ

Cílem hry je ve virtuální realitě sestavit ze základních částí vodní a větrnou elektrárnu a chytrý dům. Po úspěšném sestavení se tato zařízení ukáží ve skutečné velikosti. Aplikace umožňuje soutěžit mezi dvěma hráči nebo týmy.

Aplikaci si můžete vyzkoušet v Informačním centru ČEZ - Hučák.

VR Rychlost

Nepřiměřená rychlost je nejčastější příčinou tragických dopravních nehod. VR aplikace Rychlost má za cíl ukázat možná nebezpeční nepřiměřené rychlosti v bezpečí virtuální reality.

AR energetika

Aplikace obsahuje modely různých energetických zařízení, které si můžete zobrazit v tzv. rozšířené realitě kdekoliv chcete, doma, ve škole nebo na náměstí. Modely jdou napříč celým spektrem energetiky a pokrývají většinu jejích oblastí jako jsou jaderné technologie, vodní a sluneční elektrárny.

VR CHODEC

Vše, co děti potřebují vědět pro bezpečné chování v silničním provozu v roli chodců. Ale jinak. Ve 3D a virtuální realitě. To je baví a mnohem víc si zapamatují. Aplikace obsahuje také informace pro rodiče i seniory.

VR CYKLISTA

Bezpečnost dětí je důležitá. Proto jsme v rámci projektu Bezpečné cesty.cz připravili aplikaci, v níž si děti vyzkoušejí nejdůležitější dopravní situace na kole podle statistik nehodovosti. Ale v bezpečí virtuální reality a 3D. Zdarma na svých telefonech.

VR PROHLÍDKA JE TEMELÍN

Pro společnost ČEZ jsme vytvořili virtuální model strojovny a primárního okruhu jaderné elektrárny Temelín. Uživatel si může zblízka prohlédnout, jak fungují jednotlivá zařízení jako je parní turbína nebo jaderný reaktor.

VR PROHLÍDKY ELEKTRÁREN ČEZ

Zpracování klasických 360° fotografií do interaktivní prohlídky pro brýle HTC Vive.

Stawebnice VR

Stawebnice VR je interaktivní 3D / VR příručka pro budoucí profesionály v oblasti zděných staveb. Aplikaci lze využít jak při výuce na SOU a SPŠ stavebních, tak zájemci o stavební obor.

Prohlédněte si také 3D projekty >>